Každý Fico potrebuje svojho Matoviča

Autor: Jozef Polc | 19.2.2016 o 10:23 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  862x

Nie som fanúšik Igora Matoviča a nikdy som ním nebol. Niektoré jeho rozhodnutia boli pre mňa veľkým sklamaním. Napriek tomu som presvedčený, že za posledné štyri roky nebolo v Slovenskom parlamente veľa užitočnejších poslancov.  

Štekajúci pes
Bez neho by sme dnes mali pocit, že to tu nie je až také zlé, že sa naša krajina hýbe tým správnym Smerom. Igor Matovič je ako štekajúci pes, ktorý nás zobudí vždy vtedy, keď už-už máme pocit, že je všetko v poriadku. Vrčí a dookola breše vždy, keď zacíti zlodejinu. Robí zo seba cirkusanta. A nemyslím si, že preto, lebo ho to baví. Už na začiatku pochopil, že pozornosť médií získa iba senzáciami. A tak vždy, keď na niečo poukazuje, robí okolo toho veľký rámus.

Nepriateľ korupcie
Korupcia všade naokolo ho tak strašne vytáča, že občas stratí nervy. Nepozerá sa na prieskumy verejnej mienky. Netaktizuje. Nerozmýšľa nad tým, či sa ľuďom neznechutí. Len breše a breše, lebo ten smrad korupcie nedokáže zniesť.

Robí aj chyby
V tom svojom boji robí často aj chyby, bezhlavo a emotívne. Keď niekedy hľadím na nespravodlivosť okolo nás, občas sa cítim strašne bezmocne, až zúfalo. Vtedy mám pocit, že Igora Matoviča chápem a dokážem mu odpustiť aj jeho zlyhania. Nepochybujem, že to myslí úprimne, tiež mi občas lezie na nervy, no ak by tu po 5. marci nebol, tak by tu ostalo zvláštne ticho.

Nedokonalí lídri nie sú dôvodom
Ten častý brechot znamená, že situácia je oveľa vážnejšia, ako sme si mysleli. Vo voľbách skutočne pôjde o veľa. Na kandidátkach viacerých strán vidím mnoho čestných ľudí. Igor Matovič určite nie je dôvodom na to, aby sme týchto ľudí nepodporili. A to isté si myslím aj o ďalších nedokonalých lídroch pravicových strán. Každému je čo vytknúť, ale iná cesta vpred teraz nie je. Ak mi niekto tvrdí, že kvôli lídrovi strany nepôjde radšej voliť nikoho, tak s ním nemôžem súhlasiť. 

To, čo Slovensko najviac potrebuje, je po dlhých rokoch chradnutia zase sa pohnúť. A tak sa aspoň o malý krôčik priblížiť k štátu, kde brechajúce psy už viac nie sú potrebné.

Baf, baf.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

Bývalá štátna tajomníčka začala spolupracovať s vyšetrovateľmi koncom októbra.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Prvýkrát ide skutočne o život a slovenskí politici na to nemajú (píše Michal Havran)

Poukazovanie na akúsi „kritickú infraštruktúru“ je kastovou verziou rakúsko-uhorského dedičstva.


Už ste čítali?