Spoveď konzervatívneho voliča

Autor: Jozef Polc | 24.3.2014 o 14:00 | Karma článku: 22,28 | Prečítané:  7009x

Pred piatimi rokmi postúpila do druhého kola prezidentských volieb spolu s Ivanom Gašparovičom aj Iveta Radičová. Pevne som sa  vtedy rozhodol, že jej svoj hlas v druhom kole nedám, hoci Ivana Gašparoviča som za prezidenta nechcel. Dôvod bol jednoduchý – nestotožňoval som sa s jej postojom k potratom. A tak som v druhom kole nešiel voliť, rovnako, ako mnoho konzervatívnych voličov v mojom okolí.

Dnes sa za svojho prezidenta hanbím a keď vidím, ako hádže polená pod nohy spravodlivosti, tak ma preniká zúfalá bezradnosť. Mám ale prezidenta, akého som si pred piatimi rokmi zvolil. A dnes to  veľmi ľutujem.

Bol som zahľadený do svojich konzervatívnych hodnôt, do sveta, ktorý považujem za ideálny. Strčil som si hlavu do piesku a ľudí okolo seba, ktorí ma nechápavo prosili, aby som išiel voliť, som nepočúval. Nevidel som dôvod. Svoje dobro som povýšil nad dobro celej krajiny, a preto dnes žnem zlo, priemernosť a hanbu v prezidentskom paláci.

S odstupom času vidím veci inak. Svoju vieru a jej hodnoty stále považujem za to najlepšie, čo som v živote dostal. Ale už vidím aj ľudí okolo seba. Ľudí, ktorí robia veľa dobra, hoci vidia svet inak ako ja. Vidím, že konzervatívneho prezidenta podľa mojich predstáv tu tak ľahko mať nebudem. Pretože väčšina Slovenska nie je taká konzervatívna ako ja. A prezidenta si vždy vyberá väčšina. To je fakt, ktorý konzervatívny volič nemôže ignorovať. Vlastne môže, ale potom to dopadne tak, ako pred piatimi rokmi.

Pochopil som, že ak pri prezidentských voľbách každý bude pozerať iba na seba a svoje ideálne hodnoty, tak nám tu budú navždy vládnuť iba populisti a bývalí komunisti. Takýmto postojom budeme túto krajinu brzdiť, budeme sa pozerať na hrubosť a intrigy na najvyšších miestach. A či si to priznáme alebo nie, budeme za to zodpovední.

Chcem preto pozvať všetkých konzervatívnych voličov, všetkých kresťanov, ktorým záleží na tejto krajine. Príďte v sobotu poraziť zlo. Príďte povedať nie intrigám, nie klamstvu, nie ohováraniu a nie hrubosti. Príďte voliť slušného človeka, ktorý síce nie je dokonalý, ale verím tomu, že je úprimný a túži po spravodlivosti. Príďte posunúť Slovensko vpred. Príďte podporiť Andreja Kisku.

 

Pretože zlo v tejto krajine môžeme poraziť iba spoločne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?